Ήταν ένα εκπληκτικό ξεκίνημα αυτή την σεζόν για τους αθλητές της Bollé. Το περασμένο Σαββατοκύριακο πραγματοποιήθηκε ο πρώτος αγώνας του Παγκοσμίου Κυπέλλου Διεθνούς Σκι (FIS) στο Sölden που φιλοξένησε τα Giant Slaloms γυναικών και ανδρών όπου οι αθλητές της Bollé έλαβαν μέρος και στα δύο και κατέκτησαν την τρίτη θέση στον αγώνα των γυναικών. ALICE ROBINSON (NZ) 1η θέση, TESSA WORLEY (FRA) 3RD Η 17χρονη Alice Robinson, νέο μέλος στην ομάδα της Bollé, κέρδισε τον αγώνα γυναικείου μεγάλου σλάλομ και βγήκε μπροστά από τον ηγέτη της κατηγορίας, τον Mikaela Shiffrin και άλλον έναν έμπειρο σκιέρ, τον αθλητή Bollé Tessa Worley. Με την τρίτη θέση, η Tessa πέτυχε το 30ο Παγκόσμιο Κύπελλο. ALEXIS PINTURAULT (FRA) 1η θέση Κατακτώντας την 2η θέση στο Παγκόσμιο Κύπελλο της περασμένης σεζόν, ο Alexis Pinturault απέδειξε τις μεγάλες του ικανότητες και τους υψηλούς στόχους που είχε θέσει για αυτή τη σεζόν κερδίζοντας την πρώτη θέση. "Είναι υπέροχο" λέει. "Αυτό το αποτέλεσμα είναι ένα καλό σημάδι για το μέλλον ακόμα κι αν είμαστε ακόμα πολύ νωρίς στην εποχή".